Dolnośląscy związkowcy i pracownicy szpitali będą manifestować

Autor: TVP Wrocław/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2010 11:18

Dolnośląscy działacze "Solidarności" i pracownicy wrocławskich szpitali wezmą udział 7 kwietnia w Warszawie w manifestacji w obronie praw pracowników i pacjentów.

Dolnośląscy związkowcy i pracownicy szpitali będą manifestować

Zdaniem działaczy związkowych sytuacja w służbie zdrowia jest dramatyczna i nadal się pogarsza. Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju powstało zaledwie 5 lat temu kosztem 230 mln zł. Miało być chlubą regionu, jest kulą u nogi - jego dług wynosi 27 mln zł - przypominają związkowcy.

Trudna sytuacja dotyczy wielu dolnośląskich szpitali. Z powodu zadłużenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu jego dyrektor zapowiedział już zwolnienie 120 pracowników. Także pracę straci co najmniej 30 osób w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Związkowców niepokoją też plany przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego.

Dłuższe kolejki do specjalistów, droższe leki, ograniczony dostęp do wielu badań i brak perspektyw poprawy sytuacji - to skłoniło związkowców w całej Polsce do zorganizowania w Warszawie manifestacji. Z Dolnego Śląska do stolicy ma wyjechać kilkanaście autokarów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum