Dobry program zdrowotny wymaga rzetelnych danych i skutecznej strategii realizacji

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: RR, WOK/Rynek Zdrowia   • 24 maja 2018 18:14

Jak stworzyć skuteczny samorządowy program polityki zdrowotnej? Na to pytanie odpowiada Tomasz Jan Prycel*, współtwórca Projektu "Zdrowie, Człowiek, Profilaktyka".

Dobry program zdrowotny wymaga rzetelnych danych i skutecznej strategii realizacji

- Przede wszystkim trzeba chcieć przygotować i wdrożyć taki program, a także wierzyć, że jego realizacja naprawdę przyniesie korzyści zdrowotne dla lokalnej społeczności. Po trzecie należy przekonać do takiego przedsięwzięcia innych decydentów w samorządzie - wyliczał Tomasz Jan Prycel.

Dodał, że oczywiście konieczne jest zebranie przez odpowiednie struktury samorządowe danych dotyczących potrzeb zdrowotnych mieszkańców oraz opracowanie strategii realizacji projektu.

- Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie samorządy dysponują niezbędnymi zasobami kadrowymi, aby opracować od podstaw programy polityki zdrowotnej, szczególnie te bardziej skomplikowane. Można w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc na przykład do innych jednostek samorządu terytorialnego lub brać udział w spotkaniach edukacyjnych - dodał ekspert.

- Projekt „Zdrowie, Człowiek, Profilaktyka” stanowi jedną z takich podpowiedzi, a zarazem jest narzędziem, mam nadzieję, że pomocnym, dla samorządów przygotowujących programy polityki zdrowotnej - podsumował Tomasz Jan Prycel.

* Wypowiedź zarejestrowana podczas 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC 2018, Katowice, 14-16 maja).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum