Do godz. 19 można zgłaszać uwagi do projektu rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2020 16:30

Ministerstwo Zdrowia zaprosiło w czwartek (5 listopada) do przekazywania uwag do projektu nowelizacji rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Do godz. 19 można zgłaszać uwagi do projektu rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią
Projekt rozporządzenia zawiera również regulacje dotyczące funkcjonowania handlu. Fot. Shutterstock

Jak podaje resort, uwagi można przesyłać na adres RMrozp.epidemia@mz.gov.pl do dnia 5 listopada 2020 r. do godz. 19.00!

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu ''Dane wskazują, że w ostatnim czasie mobilność społeczna ponownie znacznie wzrosła. W trosce o bezpieczeństwo i życie społeczeństwa musimy ograniczyć kontakty społeczne oraz przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa''.

W związku z tym w zmienianym rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada się m.in. zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych - do dnia 29 listopada 2020 r.; usługi hotelarskie będą dostępne wyłącznie dla gości w podróży służbowej, pracowników medycznych, pacjentów i ich opiekunów.

Projekt rozporządzenia zawiera również regulacje dotyczące funkcjonowania handlu.

Więcej: Rozporządzenie ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - konsultacje robocze

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum