Diabetolodzy o nowej liście leków refundowanych

Autor: PTD, DMX/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2012 17:11

Przygotowując nową edycję listy MZ naprawiło swój najbardziej poważny błąd - na listy wróciły paski do niemal wszystkich glukometrów dostępnych w Polsce, ale nadal nieobecne są na niej analogi długodziałające, chociaż nie ma żadnych przesłanek merytorycznych i finansowych, aby ich nie refundować - czytamy w opublikowanym 2 marca stanowisku Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD).

Diabetolodzy o nowej liście leków refundowanych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PTD zwraca uwagę, że na obowiązującej od 1 marca liście leków refundowanych nie ma także żadnego nowoczesnego leku przeciwcukrzycowego - leku inkretynowego.

Według PTD ten fakt jest szczególnie rozczarowujący, gdyż - jak wskazują dibetolodzy - w swoich wypowiedziach obecny minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wielokrotnie podkreślał, że pieniądze zaoszczędzone dzięki wprowadzeniu nowych zasad refundacji pozwolą refundować nowoczesne terapie.

- W praktyce zatem nowa lista refundacyjna oznacza powrót do stanu z grudnia ub. r., gdy refundacją objęte były te same leki i elementy lecznicze jak i obecnie, z tą różnicą, że obecnie są one znacznie droższe - stwierdza PTD w sowim stanowisku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze