Czy zmniejszy się liczba wiceministrów w resorcie zdrowia ?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2018 11:02

Premier Mateusz Morawiecki zlecił przegląd wiceministrów; na pewno będą skutki tego przeglądu - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Do kierownictwa Ministerstwa Zdrowia należy (oprócz ministra i dyrektora generalnego) jeden sekretarz stanu i sześcioro podsekretarzy stanu.

Fot. Piotr Waniorek/PTWP

Obecny rząd przeprowadza reformy w większości obszarów państwa - podkreślił Jacek Sasin w radiu Zet. - Na moją ocenę nie ma takich wiceministrów, którzy tylko są, aby być, tak nie jest - dodał.

Zaznaczył przy tym, że premier zlecił „przegląd wiceministrów”. - Czasami być może można te zadania dzisiaj realizowane przez więcej osób skupiać w rękach mniejszych zespołów i mniejszej liczby również wiceministrów - powiedział Sasin.

Minister zapewnił, że premier dostrzega problem związany z liczbą wiceministrów w polskim rządzie. - Dostrzega również ten problem, bo jest celem pana premiera, żeby budować administrację nie zanadto rozbudowaną, tylko skuteczną, gdzie trzeba optymalizować pewne procesy, które w tej administracji się dzieją - przekonywał Sasin.

- (Premier) zlecił również przegląd wiceministrów i będą pewnie też skutki tego przeglądu, na pewno będą - podkreślił Sasin.

W ubiegłym tygodniu rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że obecnie trwa przegląd ministerstw. - Jeżeli Mateusz Morawiecki stwierdzi, że należy dokonać pewnych cięć, to pewnie podejmie takie decyzje - mówiła.

W styczniu po rekonstrukcji rządu wicepremier Jarosław Gowin mówił, że jest pytanie, „czy potrzebujemy aż takiej liczby wiceministrów”. Jak podkreślał, obóz rządowy nie chce należeć do rekordzistów w Europie w tej kwestii. To ulegnie korekcie - zapowiedział.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum