Czy wróci nauka zdalna w szkołach? Minister Czarnek: nie jestem wróżką

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP18 listopada 2021 08:55

- Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny. Nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wróci nauka zdalna w szkołach? Fot. Shutterstock
  • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek nie przewiduje masowego zamykania szkół i przechodzenia na naukę zdalną
  • Takie przypadki występować będą, kiedy dyrektor szkoły wraz z miejscowym sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność
  • Obecnie z powodu COVID-19 nauka zdalna prowadzona jest w kilkunastu procentach placówek

Nauka zdalna. "Nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny"

Zdalna nauka dotyczy obecnie ok. 5 proc. uczniów, 95 proc. uczy się w trybie stacjonarnym, bez przeszkód – poinformował w czwartek, 18 listopada, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach nie przewidujemy - dodał.

Szef MEiN wskazał w radiowej Jedynce, że zdalna nauka ze względu na COVID-19 prowadzona jest w kilkunastu procentach placówek.

- Mówimy o placówkach, w których mamy pojedyncze klasy na nauczaniu zdalnym. Jeśli chodzi o całe szkoły to znikomy odsetek - stwierdził minister.

Czytaj: Niedzielski komentuje poselski projekt weryfikacji szczepień. Teraz ma zająć się nim Sejm

Obostrzenia na Boże Narodzenie? Minister Niedzielski odpowiedział, jak planować święta

Pytany, czy może złożyć deklarację, że powszechne odejście od nauczania stacjonarnego w tym roku szkolnym jest wykluczone, szef resortu edukacji odparł, że "absolutnie takiej deklaracji nigdy nie składał i złożyć nie może, bo nie jest wróżką i nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy".

- Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny, poza przypadkami, kiedy dyrektor wraz z sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność. (…) Tryb zdalny wyrządza sporo szkód uczniom, zarówno w wiedzy, jak i kondycji fizycznej i psychicznej - podkreślił. 

Przypomnijmy, że 16 listopada Ministerstwo Edukacji i Nauki podało statystyki w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

 

 

Czytaj: Dr Grzesiowski: trzeba czasowo zamykać szkoły i wprowadzać obostrzenia

Chorują miliony Polaków, ale trzy czwarte nie ma diagnozy. "Nie wiedzą, że jest taka choroba"

W Poliklinice MSWiA brak chirurgów powodem zamknięcia KSOR

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum