Czy wróci nauka zdalna? "Naukę stacjonarną trzeba utrzymać za wszelką cenę"

Autor: PAP • Źródło: PAP27 października 2021 14:19

- Nauka stacjonarna dzieci i młodzieży w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również dbania o ich zdrowie psychiczne - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponad 90 proc. szkół naucza stacjonarnie.

Fot. Shutterstock
  • Czy wzrastająca z dnia na dzień liczba zakażeń koronawirusem spowoduje zamknięcie szkół?
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreśla istotę nauki stacjonarnej
  • W wtorek, 26 października ponad 90 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym

Minister Zdrowia o zamykaniu szkół. "Nauka stacjonarna jest priorytetem"

- Nauka stacjonarna dzieci i młodzieży w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również dbania o ich zdrowie psychiczne - powiedział w środę, 27 października, minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Okres od września tego roku, powrót dzieci do szkół, oznacza zwiększoną liczbą problemów, także tych, które są związane z ponowną adaptacją do standardowego trybu nauczania - wskazał szef MZ w Sosnowcu podczas konferencji poświęconej reformie psychiatrii dziecięcej i młodzieży.

- To bardzo ważny argument za tym, żeby nauka stacjonarna była utrzymywana za wszelka cenę, po to, żeby nie fundować zmianami dotyczącymi obostrzeń i trybu nauki niestabilnych warunków, które będą oznaczały kolejne konieczności adaptacji - akcentował minister.

- Przy tej okazji chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również z punktu dbania o zdrowia psychiczne dzieci i młodzieży - stwierdził.

Czytaj także: Powrót na naukę zdalną? Czarnek przyznał: niebezpieczeństwo zawsze istnieje

Resort poinformował w środę, że potwierdzono 8361 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 133 osoby z COVID-19. Rok temu, 27 października, MZ informowało o 16 300 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 132 osób.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 990 509 przypadków. Zmarły 76 672 osoby z COVID-19.

Ministerstwo Edukacji i Nauki informowało we wtorek, że 99 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 93,9 proc. szkół podstawowych i 94,2 proc. ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym.

Czytaj także: Koronawirus. 27 października rekord czwartej fali. Ogromny skok zakażeń i zgonów. Zmarły 133 osoby

Niedzielski kategorycznie: ponowne zamknięcie szkół wykluczone

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum