Czy premier kupuje wygraną w wyborach?

Autor: Money.pl/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2015 10:27

Zawarte na początku 2015 r. porozumienia rządu z górnikami Kompanii Węglowej i lekarzami Porozumienia Zielonogórskiego będą kosztować rząd co najmniej 4,5 miliarda złotych - zauważa portal money.pl.

Czy premier kupuje wygraną w wyborach?

Po dodatkowe pieniądze wyciągają ręce kolejne grupy związków zawodowych, ale jako pierwsi w 2015 r. w kolejce po dodatkowe fundusze stanęli lekarze rodzinni z Porozumienia Zielonogórskiego. Na początku konfliktu z Bartoszem Arłukowiczem negocjatorzy z PZ żądali finansowania podstawowej opieki zdrowotnej nawet na poziomie 2 mld zł.

Stanęło jednak na kwocie 1,1 mld zł. Pieniądze będą pochodzić z rezerwy w budżecie NFZ. Lekarze wynegocjowali podniesienie składki za leczenie jednego pacjenta z 96 zł w 2013 r. do prawie 142 zł w tym roku. Rząd poszedł jednak na kilka dodatkowych ustępstw, takich jak rezygnacja z pomysłu możliwości jednostronnej zmiany warunków kontraktu.

Lekarze rodzinni otworzyli gabinety 7 stycznia, a Ewa Kopacz w oczach ekspertów pozytywnie zaliczyła pierwszy test na stanowisku premiera. Teraz walkę o pieniądze rozpoczęły pielęgniarki - podaje portal.

Więcej: www.money.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum