jjx/Rynek Zdrowia | 24-11-2016 08:40

Członkowie NRL zaszczepią się przed telewizyjnymi kamerami

9 grudnia członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej publicznie zaszczepią się szczepionką przeciw pneumokokom przed kamerami telewizyjnymi. Demonstracyjne szczepienie członków Rady ma zachęcić lekarzy do zalecanych szczepień.

NRL przypomina w swoim apelu lekarzom o realizowaniu obowiązku szczepień ochronnych dzieci i młodzieży, a także osób szczególnie narażonych na zakażenia. Fot. Archiwum

NRL chce tą akcją wzmocnić swój apel do lekarzy i lekarzy dentystów podjęty na posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej w dniu 4 listopada 2016 roku, w którym czytamy: ''NRL apeluje do lekarzy i lekarzy-dentystów o poddawanie siebie i swoich bliskich szczepieniom ochronnym, pamiętając, że osoby wykonujące zawody medyczne w przypadku zachorowania stanowią źródło zakażenia wielu osób".

Rada przypomina w swoim apelu lekarzom o realizowaniu obowiązku szczepień ochronnych dzieci i młodzieży, a także osób szczególnie narażonych na zakażenia. Zaleca też, by informowali o wskazaniach do szczepienia rodziców dzieci i młodzieży, kobiety w wieku rozrodczym i pacjentów, którzy ze względu na choroby są szczególnie narażeni na zakażenie i powikłanie po zakażeniu na chorobę zakaźną.

Szczepionka przeciw pneumokokom od 2017 r. wejdzie do kalendarza szczepień obowiązkowych – będzie refundowana u wszystkich dzieci, które przyjdą na świat po 31 grudnia 2017 r.