Częstochowa: wyniki audytu badań mammograficznych - pozytywne

Autor: czestochowa.gazeta.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2013 10:42

Centralny Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, zajmujący się m.in. kontrolą jakości zdjęć mammograficznych, ogłosił wyniki kontroli za ub. r. Sześć mammografów działających w Częstochowie i okolicy przeszło go z wynikiem pozytywnym.

Częstochowa: wyniki audytu badań mammograficznych - pozytywne
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zajął czwarte miejsce w rankingu 80 placówek ze sprzętem cyfrowym i pierwsze w województwie śląskim. Jego aparat zaliczył audyt na poziomie pożądanym, czyli najlepszym (istnieje jeszcze poziom akceptowany, trzecia możliwość to niezaliczenie audytu). Rok temu częstochowska placówka była na ósmym miejscu listy ogólnopolskiej na 65 sprawdzanych (w województwie była druga).

W skali kraju kontrolą objęto 230 ośrodków wykonujących zdjęcia metodą analogową i 80 ośrodków wykonujących je metodą cyfrową. W tej pierwszej grupie najwięcej punktów zdobył Szpital Morski im. PCK w Gdyni. W drugiej - Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu.

Eksperci analizowali pracę ośrodków wykonujących badania w programie profilaktyki raka piersi dla kobiet w wieku 50–69 lat. W 2012 r. w ramach programu przebadało się ponad 1,1 miliona kobiet.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum