Częstochowa: opracują regulamin dofinansowania zabiegów in vitro

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2012 16:40

Miasto przeznaczyło 110 tys. zł na dofinansowanie zabiegów in vitro. W ciągu dwóch tygodni powstać ma regulamin, który określałby, w jaki sposób pomoc miałaby być udzielana.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, budżet z zapisem o in vitro, Rada Miasta uchwaliła 29 grudnia. Obecnie zapadła decyzja o powołaniu specjalnego zespołu, który zajmie się regulaminem przyznawania dofinansowania.

Zespołem pokieruje radny SLD Janusz Adamkiewicz, przewodniczący komisji zdrowia i lekarz ginekolog. Do współpracy chce zaprosić m.in. wojewódzkiego konsultanta ds. położnictwa i ginekologii, przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz częstochowskiej izby lekarskiej.

Radny deklaruje, że chciałby by zespół rozpoczął pracę w ciągu najbliższych dwóch tygodni i jak najszybciej zakończył prace. Wiadomo, że pomoc ma dotyczyć małżeństw mieszkających w Częstochowie. Do rozstrzygnięcia jest m.in. kwestia, czy pieniądze powinny być przekazywane parom na podstawie zapłaconych przez nie rachunków, czy może miasto powinno zawierać umowy z poszczególnymi klinikami, w których się leczą.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum