Częstochowa: miejskie in vitro - chętnych więcej niż pieniędzy

Autor: czestochowa.pl/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2016 09:58

Pary, które w tym roku chcą starać się o dofinansowanie zabiegu in vitro w ramach miejskiego programu, powinny złożyć wniosek do końca marca. Miasto Częstochowa planuje zwiększyć pulę środków w programie.

Wnioski w wydziale zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy o in vitro złożyło blisko 30 par. Fot. archiwum RZ

W tegorocznej edycji częstochowskiego programu dofinansowania zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego wiek kobiety kwalifikującej się do zabiegu został podniesiony do 40, a w uzasadnionych medycznie przypadkach nawet do 42 lat.

Z dofinansowania mogą obecnie skorzystać - oprócz małżeństw - także pary żyjące w związkach partnerskich, a kwota dofinansowania została podniesiona z 3 do 5 tysięcy złotych.

Te zmiany oraz wygaszenie funkcjonującego do tej pory programu ministerialnego, sprawiło, że wnioski w wydziale zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy złożyło już blisko 30 par. Kwota obecnie zapisana na realizację programu in vitro w budżecie miasta na 2016 r. (75 tys. zł) daje możliwość dofinansowania zabiegów dla 15 par.

Urząd będzie jednak przyjmował wnioski jeszcze do końca marca, aby zdiagnozować aktualne potrzeby dotyczące in vitro w Częstochowie oraz zaplanować takie przesunięcie środków w budżecie, aby z dofinansowania mogły skorzystać także pary wpisane obecnie na listę rezerwową.

Więcej: www.czestochowa.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum