Częstochowa: kolejny grant unijny na teleopiekę. Skorzysta 300 seniorów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 września 2020 12:33

Unia Europejska uwzględniła nowy wniosek Częstochowy i przyznała jej 4,2 mln zł na rozszerzoną teleopiekę dla seniorów. Jak poinformował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, opieką objętych będzie 300 osób.

Częstochowa: kolejny grant unijny na teleopiekę. Skorzysta 300 seniorów
Udział w projekcie, który potrwa do końca 2022 r., jest dla seniorów bezpłatny Fot. materiały prasowe

Udział w projekcie, który potrwa do końca 2022 r., jest dla seniorów bezpłatny. Już można się do niego zgłaszać - informuje Gazeta Wyborcza.

Pierwszy program teleopieki nad seniorami Częstochowa uruchomiła w 2017 roku. 200 osób po 65. roku życia, samotnych i niesamodzielnych, otrzymało od miasta specjalny wisiorek lub bransoletkę z alarmowym guzikiem, który można było wcisnąć w razie zagrożenia, a także w chwilach, gdy poczucie osamotnienia było szczególnie dotkliwe.

Wzywający pomoc był łączony telefonicznie z teleopiekunem, a ten odpowiednio reagował: zawiadamiał osobę wskazaną przez podopiecznego, wzywał pogotowie albo łączył z psychologiem.

Program był finansowany przede wszystkim przez Unię Europejską kwotą blisko 1,3 mln zł. Teleopiekę nad seniorami sprawowało w imieniu miasta stowarzyszenie EBI Association i spółka OpiekaNova. Obecnie EBI Association i OpiekaNova zaprosiły do współpracy także spółkę Telemedycyna Polska.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum