Częstochowa: 15 par dostało dofinansowanie do in vitro

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2016 12:04

W Częstochowie zakończył się nabór par, którym do zabiegów in vitro dopłaci miasto. W sumie z pomocy skorzysta 15 par, które jako pierwsze zgłosiły się do programu. 8 z nich zdecydowało się podjąć leczenie w klinice Gyncentrum. To jedyny ośrodek z listy mający swoją placówkę w mieście.

W Częstochowie zakończył się nabór par, którym do zabiegów in vitro dopłaci miasto Fot Archiwum RZ

Pary, które zdecydowały się tam skorzystać z leczenia, przejdą kwalifikację do zabiegu w Częstochowie. Sam zabieg jednak zostanie wykonany w głównym ośrodku kliniki w Katowicach.

Częstochowa to jedno z kilku miast w Polsce, które zdecydowało się dopłacić swoim mieszkańcom do in vitro. W listopadzie 2015 r. radni zadecydowali o przedłużeniu programu aż do 2017 roku.

W tym roku pary mogły wybierać leczenie w 5 ośrodkach, m.in. w Katowicach, Łodzi i Mysłowicach. W ramach programu miasto przeznacza na jedną parę 5 tys. zł. dofinansowania do zabiegów. Za tę kwotę para może wykonać jedną procedurę in vitro. Pozostałe wydatki związane z terapią trzeba ponieść z własnej kieszeni.

Ze wsparcia udzielonego przez Częstochowę mogły skorzystać zarówno pary będące w związku małżeńskim, jak i żyjące w związku partnerskim. Górną granicą wiekową dla kobiet był 40 r.ż., a w medycznie uzasadnionych przypadkach 42 r.ż.

Po pomoc mogły zgłosić się pary, które poddały się wcześniejszej diagnostyce i leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum