×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Czekamy na ustawę o jakości w ochronie zdrowia. Jest bardzo potrzebna

Autor: WOK/Rynek Zdrowia01 listopada 2018 15:45Aktualizacja: 01 listopada 2018 15:50

- Zarządzanie ryzykiem klinicznym jest bardzo szerokim pojęciem, związanym z interdyscyplinarną wiedzą m.in. z zakresu medycyny, organizacji i zarządzania, a także wpływania na personel i pozytywnego motywowania pracowników do kształtowania postaw zwiększających bezpieczeństwo pacjenta - mówi Rafał Holanowski, prezes zarządu Supra Brokers SA.

Czekamy na ustawę o jakości w ochronie zdrowia. Jest bardzo potrzebna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Kolejne cele odpowiedniego zarządzanie ryzykiem klinicznym to zwiększenie efektywności i jakości leczenia oraz poprawa wskaźników klinicznych. Pozwala to m.in. na osiąganie oszczędności finansowych, które możemy następnie przeznaczyć na nowoczesny sprzęt, innowacyjne metody leczenia czy kształcenie personelu, a także dodatkowe świadczenia zdrowotne oraz skrócenie kolejek - wylicza prezes Holanowski.

- Zarządzanie ryzykiem klinicznym nie jest procesem, który w Polsce dopiero zaczynamy. Od wielu lat ze szpitalami - naszymi partnerami - realizujemy wspólne działania prowadzące do wdrażania rozwiązań w ramach zarządzania ryzykiem klinicznym. Polska jest dużym krajem, dlatego dostrzegamy potrzebę zbudowania w tym zakresie, wspieranego przez państwo, programu ramowego - podkreśla prezes Supra Brokers SA.

- Pewnym światełkiem w tunelu są kolejne już założenia do projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta. Niestety, przepisy te trzeci rok znajdują się w fazie przygotowań. Daje to jednak nadzieję, że rząd i Ministerstwo Zdrowia przyspieszą prace nad tą bardzo potrzebną regulacją - dodaje Rafał Holanowski.

Wypowiedź zarejestrowana podczas XIV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2018 r.).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze