Czekamy na ustawę o jakości w ochronie zdrowia. Jest bardzo potrzebna
- Zarządzanie ryzykiem klinicznym jest bardzo szerokim pojęciem, związanym z interdyscyplinarną wiedzą m.in. z zakresu medycyny, organizacji i zarządzania, a także wpływania na personel i pozytywnego motywowania pracowników do kształtowania postaw zwiększających bezpieczeństwo pacjenta - mówi Rafał Holanowski, prezes zarządu Supra Brokers SA.

- Kolejne cele odpowiedniego zarządzanie ryzykiem klinicznym to zwiększenie efektywności i jakości leczenia oraz poprawa wskaźników klinicznych. Pozwala to m.in. na osiąganie oszczędności finansowych, które możemy następnie przeznaczyć na nowoczesny sprzęt, innowacyjne metody leczenia czy kształcenie personelu, a także dodatkowe świadczenia zdrowotne oraz skrócenie kolejek - wylicza prezes Holanowski.
- Zarządzanie ryzykiem klinicznym nie jest procesem, który w Polsce dopiero zaczynamy. Od wielu lat ze szpitalami - naszymi partnerami - realizujemy wspólne działania prowadzące do wdrażania rozwiązań w ramach zarządzania ryzykiem klinicznym. Polska jest dużym krajem, dlatego dostrzegamy potrzebę zbudowania w tym zakresie, wspieranego przez państwo, programu ramowego - podkreśla prezes Supra Brokers SA.
- Pewnym światełkiem w tunelu są kolejne już założenia do projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta. Niestety, przepisy te trzeci rok znajdują się w fazie przygotowań. Daje to jednak nadzieję, że rząd i Ministerstwo Zdrowia przyspieszą prace nad tą bardzo potrzebną regulacją - dodaje Rafał Holanowski.
Wypowiedź zarejestrowana podczas XIV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2018 r.).
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)