Czarnobyl ponownie odcięty od zasilania. Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja

Autor: MCD • Źródło: Rynek Zdrowia14 marca 2022 16:55

Czarnobyl bez zasilania. Linia energetyczna, która zasila elektrownię atomową i miasto Sławutycz, została uszkodzona przez okupantów po tym, jak niedawno naprawiła ją ekipa remontowa - poinformował na Facebooku ukraiński operator sieci energetycznej.

Czarnobyl ponownie odcięty od zasilania. Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja
Elektrownia jądrowa w Czarnobylu Fot. Shutterstrock
  • Pracownicy ukraińskiego operatora sieci energetycznej Ukrenergo naprawili w niedzielę 13 marca linię wysokiego napięcia, która zasila elektrownię atomową 
  • Zanim  w pełni przywrócono zasilanie, ponownie została uszkodzona
  • Państwowa Agencja Atomistyki: nie odnotowano żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej 

Linia zasilająca elektrownię w Czarnobylu znowu uszkodzona

W ub. niedzielę pracownicy Ukrenergo naprawili linię wysokiego napięcia, która zasila elektrownię jądrową w Czarnobylu i miasto Sławutycz. Znów została uszkodzona. 

- Linia energetyczna, która zasila elektrownię atomową i miasto Sławutycz, została uszkodzona przez okupantów po tym, jak niedawno naprawiła ją ekipa remontowa Ukrenergo - poinformował na Facebooku ukraiński operator sieci energetycznej. 

Ukrenergo zwróciło także uwagę, że elektrownia jądrowa w Czarnobylu to ważny obiekt, którego nie można pozostawić bez niezawodnych dostaw energii. Dlatego operator zażądał umożliwienia naprawy sieci. 

"Niezakłócony i szybki dostęp ekip naprawczych Ukrenergo do tych linii w celu przeglądów i napraw jest niezwykle ważny nie tylko dla ukraińskich konsumentów, ale także dla całej Europy. Stabilne zasilanie pomoże uniknąć powtórki katastrofy w Czarnobylu" - czytamy na Facebooku na profilu NPC Ukrenergo.

Ukrenerho nie podało, czy elektrownia została pozbawiona wszystkich zewnętrznych źródeł energii. 

Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja: Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi 

Obecnie na terenie RP nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska - informuje regularnie na Twitterze Państwowa Agencja Atomistyki (PAA). Jak podkreśla, nie odnotowano także żadnych niepokojących wskazań aparatury pomiarowej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum