Czarne chmury nad ministrem Niedzielskim? "Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii"

Autor: • Źródło: PAP05 września 2022 13:31

Minister Adam Niedzielski skomentował medialne spekulacje  dotyczące planowanej rekonstrukcji rządu. - Nie wiem, ile prawdy jest w plotkach o mojej dymisji; zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba. Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii – zapewnił szef resortu zdrowia.

Czarne chmury nad ministrem Niedzielskim? "Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii"
Minister Adam Niedzielski odniósł się do doniesień o rzekomej dymisji Fot. Darek Delmanowicz/PAP
  • Minister Adam Niedzielski odniósł się na antenie RMF FM do doniesień o swojej rzekomej dymisji
  • Media spekulowały w minionym tygodniu, że w ramach zaplanowanej rekonstrukcji rządu, szef resortu zdrowia straci swoje stanowisko 
  • - Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba. Jestem do dyspozycji premiera i prezesa partii - powiedział Niedzielski 

Minister Niedzielski: Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba 

Szef MZ był pytany w RMF FM o spekulacje medialne, że miałby pożegnać się ze stanowiskiem. 

Na pytanie, czy odchodzi z rządu, Niedzielski odparł: "decyzję o odejściu z rządu zawsze podejmuje premier i lider polityczny".

Na uwagę, że można odejść na własną prośbę, szef MZ zaznaczył, że "sam żadnej takiej decyzji nie podjął". - Ja jestem ciągle oceniany, (…) oceniany w bardzo sposób wyeksponowany - dodał.

Indagowany, czy plotki o jego odejściu są prawdziwe, minister odpowiedział, że "jest cały czas do dyspozycji pana premiera, do dyspozycji prezesa partii".

- Nie wiem, ile jest w tym (prawdy - PAP). Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba, o ile pamiętam, pan generał Gielerak. (…) Nie wiem, jakie jest źródło - powiedział.

Niedzielski został, przypomnijmy, powołany na urząd ministra zdrowia 26 sierpnia 2020 r., wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum