Co będzie można kupić od 1 września w szkolnych sklepikach?

Autor: biznes.interia.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2015 09:47

Jak informuje Konfederacja Lewiatan, właściciele sklepików szkolnych, mimo że do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało zaledwie kilka dni, wciąż nie wiedzą, jakie produkty będą mogli w nich sprzedawać. MZ nie przygotowało odpowiednich wytycznych.

Co będzie można kupić od 1 września w szkolnych sklepikach?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

28 listopada 2014 r. uchwalona została zmiana ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, dotycząca wprowadzenia ograniczeń w podawaniu i sprzedaży żywności w jednostkach systemu oświaty.
Od tego czasu Ministerstwo Zdrowia "intensywnie" pracuje nad aktem wykonawczym do ustawy, który ma określić szczegółowy wykaz grup produktów oraz wymagania, jakie muszą one spełniać, aby mogły być oferowane w szkołach.

Jak przekonuje dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan, przedsiębiorcy nie wiedzą, jak mają się przygotować do nowego roku szkolnego i jakie towary zamawiać. Resort zdrowia nie przygotował odpowiednich wytycznych i nie wiadomo kiedy rozporządzenie zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Konsultacje projektu rozporządzenia zostały przeprowadzone w lipcu, w okresie wakacyjnym, i zupełnie pominięto w nich głównych adresatów zmian, tj. dyrektorów szkół, właścicieli sklepików czy podmioty zajmujące się oferowaniem posiłków w szkołach.

Więcej: www.biznes.interia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze