Cmentarze 1 listopada będą otwarte czy zamknięte? Niedzielski komentuje

Autor: oprac. PG • Źródło: PAP04 października 2021 16:29

Czy 1 listopada cmentarze znowu będą zamknięte? Kiedy zapadną ewentualne decyzje? - Nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni - zapewnił szef MZ.

Co z cmentarzami 1 listopada? Foto: Shutterstock
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany w poniedziałek w Szczecinie o rekomendacje dotyczące 1 listopada i ewentualnego zamknięcia cmentarzy.
  • W ubiegłym roku tuż przed 1 listopada rząd zdecydował się na zamknięcie cmentarzy. 
  • Jak będzie wyglądała sytuacja w tym roku?

1 listopada: cmentarze będą otwarte czy zamknięte?

- Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów - to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję - to była sytuacja ekstraordynaryjna - powiedział Niedzielski.

- W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni - zapewnił szef MZ.

- Nie mam na myśli tylko tego, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa (...) mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury - dodał.

- W zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń, będą podejmowane decyzje (...) zwiększające dostępność łóżek covidowych - podkreślił minister zdrowia.

- Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne - mówię o zaszczepieniu - wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji - dodał jednocześnie szef MZ. 

Czytaj także: 30 września weszły nowe przepisy covidowe. Jest kilka ważnych zmian

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum