Cieszyński: jeżeli będą rekomendacje dot. maseczek, na pewno wskażemy jak się w nie zaopatrzyć

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2020 19:15

Jak przekonywał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w audycji „Popołudniowa rozmowa” w RMF FM w środę (8 kwietnia) jeżeli będą rekomendacje dotyczące noszenia maseczek przez każdego, na pewno będą wskazania w jaki sposób się w nie zaopatrzyć i na pewno Polacy nie zostaną bez takich środków ochrony.

FOT. PTWP

Pytany o dostępność leków w Polsce, między innymi środków przeciwbólowych Cieszyński przekonywał, że według informacji rządu są zabezpieczone odpowiednie zapasy leków. - Zapasy są na najbliższe miesiące - takie są informacje od producentów - przekonywał Cieszyński dodając, że resort monitoruje sprzedaż leków i dzięki temu jest w stanie z wyprzedzeniem reagować na różne sytuacje.

Jak zapowiedział wiceminister, w czwartek (9 kwietnia) będzie konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i prof. Łukasza Szumowskiego, kiedy zostaną przedstawione zmiany dotyczące rozporządzenia o obostrzeniach, także tych dotyczących ilości osób, które mogą przebywać w kościele, bowiem dzisiejsze zakazy obowiązują tylko do soboty (11 kwietnia).

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi, do 11 kwietnia w mszach świętych i innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc sprawujących posługę, a począwszy od niedzieli 12 kwietnia maksymalnie 50 osób, wliczając w to uczestników i sprawujących posługę.

Zapytany w RMF24 czy to rozporządzenie pozostanie utrzymane, Janusz Cieszyński odparł: "wedle wszelkiego prawdopodobieństwa nie".

Według Janusza Cieszyńskiego Polacy, przez ostatnie tygodnie, dowiedli swojej odpowiedzialności. Postępują racjonalnie i przestrzegają wszystkich zakazów, które zostały nałożone - komentował Cieszyński.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum