Choroszcz: powstaje oddział leczący pedofilów

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2010 19:18

Sprawcy przestępstw seksualnych będą trafiać do Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr Stanisława Deresza w Choroszczy.

W zakładzie zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Choroszczy zostanie utworzonych 10 miejsc dla pedofilów, którzy będą tu kierowani z całego kraju. Leczenie jest finansowane ze środków NFZ, przy czym stawka przez cały czas pozostanie ta sama. W przypadku pacjentów z chorobami psychicznymi lub z uzależnieniami, Fundusz po kilku tygodniach leczenia płaci 70 proc. stawki.

W szpitalu powstanie również poradnia dla przestępców seksualnych. Na razie brakuje jednak szczegółowych wytycznych dotyczących jej działania. Pierwsi pacjenci z wyrokami za przestępstwa seksualne w choroszczańskim zakładzie mają pojawić się w pierwszym kwartale 2011 roku. Do tego czasu szpital musi utworzyć zupełnie nowy oddział o wzmocnionym zabezpieczeniu. Do tego celu zostanie zaadaptowany niewykorzystany budynek, który znajduje się niedaleko obecnego oddziału psychiatrii sądowej.

Szpital podpisał już w tej sprawie umowę z Ministerstwem Zdrowia. W ramach programu „Psychiatryczna opieka zdrowotna” lecznica otrzyma ponad trzy miliony złotych. Obecnie dyrekcja zakładu przygotowuje dokumentację potrzebną do ogłoszenia przetargu na prace budowlane.

W nowym budynku leczeni będą nie tylko skazani za przestępstwa seksualne. Na terapie odwykowe kierowani tu będą też inni więźniowie z uzależnieniami alkoholowymi i narkotykowymi. Właśnie dla takich pacjentów powstanie w szpitalu 40 dodatkowych miejsc.

Więcej na: www.poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum