Chodźcie z nami! - apeluje OZZL do pracodawców i dyrektorów szpitali

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2016 15:20

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL, w liście otwartym zwraca się z apelem do środowiska pracodawców szpitali w Polsce o przyłączenie się do działań podjętych przez medyczne związki zawodowe, których celem jest istotne zwiększenie finansowania publicznej ochrony zdrowia.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

List otwarty do ''środowiska pracodawców szpitali'' Krzysztof Bukiel kieruje na ręce Jarosława Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali. Wskazuje, że związkowcy z OZZL z zadowoleniem przeczytali apel Fedorowskiego skierowany do dyrektorów szpitali o wspólne i aktywne działania w celu ''uzmysłowienia społeczeństwu niewspółmiernie niskich budżetów polskich szpitali w stosunku do budżetów szpitali w zachodniej Europie oraz w stosunku do oczekiwań płacowych personelu''.

''Nasze zadowolenie bierze się stąd, że - chyba po raz pierwszy - wpływowa organizacja pracodawców publicznej ochrony zdrowia przyznała, że to nie oczekiwania płacowe pracowników medycznych są wygórowane czy ''bulwersujące'' (jak to przedstawiają rządzący) ale bulwersujące i skrajnie zaniżone jest finansowanie szpitali i innych zakładów publicznej służby zdrowia w Polsce'' - pisze Bukiel.

Dodaje, że pracownicy medyczni i ich związki zawodowe zawsze to rozumiały i zawsze domagały się wzrostu publicznych nakładów do poziomu, który odpowiadałby rzeczywistym kosztom świadczeń zdrowotnych gwarantowanych przez państwo.

''Nigdy pracodawcy i dyrektorzy szpitali nie byli naszymi wrogami'' - podkreśla przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum