Chcemy podatkowych ulg na leczenie

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2010 09:29

"Tak" dla takich ulg mówiło 93 proc. ankietowanych przez PBS DGA podczas badania przeprowadzonego na zlecenie Dziennika Gazety Prawnej i Ernst & Young.

Chcemy podatkowych ulg na leczenie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polscy podatnicy oceniają system podatkowy jako skomplikowany i niesprawiedliwy. Ale zamiast reformy oczekiwaliby raczej nowych ulg podatkowych – wynika z badania.

Respondenci w 93 proc. twierdzą, że ulgi podatkowe są one potrzebne. Poza oceną słuszności obowiązujących zwolnień podatnicy uważają, że warto wprowadzać dodatkowe ulgi. Jako pożądane wskazują wprowadzenie możliwości odliczania wydatków, które na co dzień w portfelu każdego obywatela stanowią znaczną część.

Wśród najpopularniejszych ulg, które powinny znaleźć się w naszym systemie zdaniem badanych, wymieniane są: wydatki rodzinne, na zakup leków, na cele edukacyjne, remontowe, budowlane, dla oszczędzających na emeryturę czy też inwestycyjne – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Krytyczne opinie mają Polacy na temat sposobu wykorzystania przez państwo pieniędzy z podatków. 61 proc. jest zdecydowanie bądź raczej niezadowolonych ze sposobu wydatkowania przez państwo środków z podatków. 22 proc. badanych jest raczej zadowolonych, a tylko 1 proc. zdecydowanie zadowolonych.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze