Chcą zakazu aborcji ze względu na wady płodu - projekt już u marszałka Sejmu

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2017 11:38

Do marszałka Sejmu wpłynął wniosek o rejestrację komitetu #ZatrzymajAborcję wraz z projektem nowelizacji ustawy aborcyjnej i tysiącem zebranych podpisów. Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu przerwania ciąży ze względu na wady płodu.

Chcą zakazu aborcji ze względu na wady płodu - projekt już u marszałka Sejmu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wniosek wpłynął 17 sierpnia, a zawiadomienie o utworzeniu komitetu powinno zostać przyjęte przez marszałka w ciągu 14 dni. Następnie autorzy projektu będą mieli 3 miesiące na zbiórkę minimum 100 tysięcy podpisów. Później ich projekt będzie mógł trafić pod obrady - informuje tvn24.pl

Jak przekonywała na konferencji prasowej Kaja Godek, pełnomocniczka komitetu, na aborcję eugeniczną nie zgadza się większość Polaków. Wyjaśniła też, że ta zmiana ratuje życie wielu osób, bo w 2015 r. na 1044 aborcje 1 tys. przeprowadzono właśnie na podstawie podejrzenia wady genetycznej bądź choroby dziecka.

Na początku sierpnia zbiórkę 100 tysięcy podpisów pod projektem liberalizującym przepisy aborcyjne rozpoczął też Komitet "Ratujmy Kobiety 2017". Dokument ten wprowadza między innymi prawo do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia, edukację seksualną w szkołach oraz przywrócenie tabletek dzień po bez recepty. Ważnym elementem projektu jest regulacja klauzuli sumienia.

Więcej: www.tvn24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze