CenterMed w pilotażu opieki koordynowanej? Bank Światowy oceni

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2017 10:37

Przedstawiciele Banku Światowego spotkali się z pacjentami CenterMed, lekarzami, personelem medycznym i władzami spółki, aby ocenić czy tarnowska firma od stycznia 2018 r. znajdzie się w grupie kilku polskich przychodni, które rozpoczną pilotaż opieki koordynowanej.

CenterMed w pilotażu opieki koordynowanej? Bank Światowy oceni
CenterMed w pilotażu opieki koordynowanej? Fot. Centermed Sp. z o.o

Pilotaż zakłada ścisłą i stałą współpracę lekarzy rodzinnych ze specjalistami, tak aby prowadzić skuteczną profilaktykę, a w przypadku wykrycia niepokojących zmian rozpocząć specjalistyczną opiekę, bez czekania w kolejkach. Jest to szczególnie ważne w przypadków seniorów oraz osób zagrożonych cukrzycą czy chorobami układu krążenia.

Bank Światowy wybrał CenterMed, ponieważ firma już od kilku lat, z własnej inicjatywy, prowadzi elementy opieki koordynowanej. Lekarze rodzinni współpracują z diabetologami, alergologami i dzięki temu pacjenci szybko rozpoczynają leczenie. W ramach profilaktyki i edukacji prozdrowotnej prowadzona jest np. bezpłatna "Szkoła Leczenia Astmy i Innych Chorób Alergicznych"; zainteresowaniem cieszą się też warsztaty dla chorujących na cukrzycę i ich rodzin.

O tym wszystkim członkowie delegacji Banku Światowego rozmawiali z pacjentami i z zespołem CenterMed.

Zapoznali się także z projektami prospołecznymi i prozdrowotnymi wspieranymi przez CenterMed. Sporo uwagi poświęcono działalności Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. W tym roku w zajęciach, spotkaniach w czterech klubach MCAS weźmie udział ponad 400 tarnowian w wieku powyżej 55 lat.

Przedstawiciele BŚ dowiedzieli się również o nowoczesnych technologiach stosowanych przez CenterMed, m.in. rejestracji on-line i elektronicznej dokumentacji medycznej.

- Cieszymy się, że Bank Światowy jest zainteresowany współpracą z nami. Teraz czekamy na podsumowanie i na decyzję o możliwości udziału CenterMed w pilotażu opieki koordynowanej - wyjaśnia Aneta Cebulak, dyrektor obszaru CenterMed Małopolska.

Grupa CenterMed to polska sieć prywatnych przedsiębiorstw medycznych. Pierwsza przychodnia powstała w 1997 r w Tarnowie, obecnie grupa liczy 19 placówek medycznych oraz szpital.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum