CIS: przygotowujemy salę do zabiegów, wszyscy będą mogli wrócić na miejsce protestu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2018 13:17

Przygotowywana jest sala do przeprowadzenia niezbędnych zabiegów dla osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. Zapewniamy, że po ich wykonaniu wszyscy będą mogli powrócić do miejsca, w którym prowadzony jest protest - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W poniedziałek posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że nie wydano zgody na wejście masażystów do gmachu Sejmu. Na jej niedzielny apel zgłosiły się cztery osoby chcące pomóc osobom niepełnosprawnym uczestniczącym od 18 kwietnia w proteście w Sejmie. Posłanka Nowoczesnej zaprosiła te osoby do Sejmu na godz. 16. w poniedziałek.

Po tym, gdy Scheuring-Wielgus podała, że te osoby nie mogą wejść do gmachu parlamentu, Kancelaria Sejmu poinformowała w poniedziałek, że zaprasza fizjoterapeutów oraz rodziców i ich podopiecznych do specjalnie przygotowanego pokoju w Domu Poselskim.

Protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie ofertę odrzucili, argumentując to brakiem zaufania do Kancelarii Sejmu. Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych mówiła w poniedziałek w imieniu protestujących, że boją się oni, że jeżeli opuszczą miejsce protestu, nie będą mogli tam wrócić.

"Przygotowujemy odpowiednią salę w hotelu poselskim do przeprowadzenia niezbędnych zabiegów przez masażystów. Zapewniamy też, że po ich wykonaniu, wszyscy będą mogli powrócić do miejsca, w którym prowadzony jest protest. Postaramy się doprecyzować szczegóły z rodzicami" - napisał we wtorek (24 kwietnia) na Twitterze Grzegrzółka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum