CBA w szpitalu. Duże nieprawidłowości przy zamówieniu za 3 mln zł

Autor: oprac. JKB • Źródło: CBA, Rynek Zdrowia10 lipca 2021 04:22

W oficjalnym komunikacie CBA poinformowało o zawiadomieniu do rzecznika dyscypliny finansów publicznych w Białymstoku. Sprawa dotyczy poważnych nieprawidłowości przy zamówieniu implantów ortopedycznych.

CBA poinformowało o nieprawidłowościach w zamówieniach dokonanych przez SPOZ w Augustowie. Fot. Mat. CBA
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne bada nieprawidłowości przy zamówieniach implantów ortopedycznych i endoprotez SPZOZ w Augustowie
  • W sprawie złożono już zawiadomienie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych w Białymstoku.
  • Jak informuje CBA, wartość zamówień wynosiła około 3 mln złotych

CBA: nieprawidłowości przy zamówieniu implantów ortopedycznych

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku badali nieprawidłowości przy zamówieniu implantów ortopedycznych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie. 

Chodzi o dwa zamówienia zrealizowane w 2018 roku na kwotę około 3 mln zł.

- Jak wykazały wyniki przeprowadzonych czynności, ujawniono okoliczności wskazujące na naruszenie ustawy z dnia 29 styczna 2004 r. Prawo zamówień publicznych, w tym naruszenie zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Ustalenia funkcjonariuszy CBA wskazują, że w załącznikach do SIWZ zastosowano takie parametry, które mógł spełniać tylko jeden podmiot - poinformowało w piątek, 9 lipca, CBA.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami Biuro skierowało zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w Białymstoku. 

- Chodzi o naruszeniu art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Dyrektora Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie - dodają przedstawiciele CBA.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum