Były premier ostro o wstrzymywaniu świadczeń

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2020 13:36

Według byłego premiera Leszka Millera zalecanie przez wojewodę mazowieckiego samorządowym szpitalom wstrzymania niemal wszystkich świadczeń opieki zdrowotnej, innych niż leczenie Covid-19, to "po prostu forma eutanazji".

Były premier ostro o wstrzymywaniu świadczeń
Leszek Miller. Fot. PTWP

- Otrzymaliśmy informację, że wojewoda mazowiecki skierował pismo do prezydentów, burmistrzów i starostów, gdzie wskazał konieczność wstrzymania niemal wszystkich świadczeń opieki zdrowotnej innych niż leczenie Covid-19. To oznacza, że jakaś część chorych nie otrzyma pomocy. To jest po prostu forma eutanazji - powiedział w Polsat News europoseł Leszek Miller, były premier.

Szpitale, by zapewnić leczenie chorym z Covid-19 muszą zamykać część oddziałów, na których przebywają pacjenci z innymi chorobami.

Dodał, że "mrożące wrażenie" zrobiły na nim niedzielne dane (z 8 listopada), według których w ciągu ostatniej doby w Polsce pod kątem koronawirusa przebadano 61 tys. próbek i wykryto 24,7 tys. nowych zakażeń (40,5 proc. testów zakończyło się wynikiem dodatnim).

Miller cytowany przez "Rzeczpospolitą" wyraził zadowolenie, że Unia Europejska jest gotowa do "udzielenia bardzo daleko idącej pomocy" Polsce. Dodał, że jeśli obecny rząd "przeprosi się z UE", to jest szansa, że "jakaś przynajmniej część tej efektywnej pomocy" do nas trafi. 

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum