Były minister zdrowia Marek Balicki poza Sejmem

Autor: PAP, DKX/Rynek Zdrowia • • 10 października 2011 20:27

Były minister zdrowia Marek Balicki (SLD) nie dostał się do Sejmu - wynika z nieoficjalnych danych PKW z okręgu warszawskiego. W stolicy do podziału jest 20 mandatów poselskich.

Były minister zdrowia Marek Balicki poza Sejmem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Marek Balicki startował z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. SLD wprowadzi do Sejmu tylko jednego posła z Warszawy, będzie nim Ryszard Kalisz - oddano na niego ponad 50 tys. głosów (5,58 proc.).

Zabraknie w Sejmie byłego ministra zdrowia i b. wiceprzewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Marka Balickiego, który otrzymał ponad 8,8 tys. głosów (0,99 proc.).

Marek Balicki to lekarz, polityk, dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie. W latach 80. był działaczem „Solidarności” i struktur opozycyjnych. Poseł na Sejm RP I i II kadencji, senator RP V kadencji, wiceminister zdrowia w rządzie H. Suchockiej, minister zdrowia w gabinetach L. Millera i M. Belki. Obecnie poseł VI kadencji, członek sejmowych komisji: zdrowia oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

Jest prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi, wiceprzewodniczącym Klubu Dialogu Politycznego im. Zofii Kuratowskiej, z którą blisko współpracował. To inicjator powołania Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Współpracuje z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Krytyką Polityczną, Polską Siecią Polityki Narkotykowej, Ośrodkiem Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum