Były emocje podczas posiedzenia podkomisji nt. leczniczej marihuany

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2017 11:07

W czwartek (26 stycznia) na posiedzeniu podkomisji zdrowia dotyczącym medycznej marihuany pojawiły się małe, białe trumny. Wnieśli je rodzice ciężko chorych dzieci oraz tych, które z powodu choroby zmarły.

Były emocje podczas posiedzenia podkomisji nt. leczniczej marihuany
Konopie będą dostępne, ale tylko te importowane. Fot. PTWP

Jedna z matek stwierdziła, że procedury stworzone przez poprzedni i obecny rząd są "wręcz mordercze".

Gest rodziców, którzy wnieśli na salę posiedzenia podkomisji zdrowia trumny i postawili przez posłami na stole, przy którym zasiada podkomisja wywołał sprzeciw posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej.  Zgłosiła wniosek o przerwę i usunięcie trumien z sali. Argumentowała, że prace powinny przebiegać "w sposób naprawdę godny".

Przewodniczący podkomisji Grzegorz Raczak, również z PiS, zagłosował jednak przeciw i trumny pozostały na sali. Jak tłumaczył, chciał tym wykazać pokorę i szacunek wobec osób, które przyszły na salę. Dodał, że zależy mu na kompromisie i nie chce zaogniać sytuacji.

Rodzice obecni na posiedzeniu nie nazywają jednak ustalonego projektu ustawy kompromisem - pisze tvn24.pl. Jego wcześniejsza wersja zakładała, że lecznicze konopie miały być pod nadzorem państwa produkowane w Polsce. Konopie będą dostępne, ale tylko te importowane. Nie będą też refundowane.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum