Była ostatnią lekarką na oddziale. Właśnie złożyła wypowiedzenie

Autor: oprac. KM • Źródło: Twitter, Dziennik Wschodni, Rynek Zdrowia24 sierpnia 2021 15:09

Neurologia w Hrubieszowie zostanie bez kadry medycznej. Wypowiedzenie złożył ostatni lekarz-specjalista, która jednocześnie zarządzała oddziałem. Jeśli sytuacja nie zmieni się, oddziałowi grozi zamknięcie

Wypowiedzenie ostatniego lekarza specjalisty może zwiastować zamknięcie oddziału neurologicznego. Fot. ilustracyjne/ Shutterstock
  • Oddział neurologiczny szpitala w Hrubieszowie w woj. lubelskim zatrudnia tylko jednego lekarza specjalistę
  • Tym lekarzem jest Ewelina Nizioł, szefowa oddziału i jednocześnie jedyny pracujący neurolog
  • Media poinformowały, że lek. Nizioł złożyła wypowiedzenie
  • Brak kadry grozi zamknięciem oddziału

Była ostatnią lekarką na oddziale. Właśnie złożyła wypowiedzenie

Przyczyną złożenia wypowiedzenia przez lek. Ewelinę Nizioł ma być fakt, że "dłużej nie da rady tak pracować" - poinformowało Porozumienie Chirurgów SKALPEL na swoim twitterowym profilu.

Sprawdź: Lekarka z dwiema specjalizacjami pokazała wypłatę po rządowej podwyżce. Będziecie w szoku

Śmierć młodego lekarza z Wałbrzycha. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

Za nieco ponad miesiąc oddział może zostać zamknięty

– Oddział neurologii będzie musiał zostać zamknięty z dniem 1 października, jeśli sytuacja kadrowa pozostanie bez zmian – poinformowała na łamach portalu Dziennik Wschodni lek. Ewelina Nizioł, kierownik oddziału neurologicznego w szpitalu w Hrubieszowie.

Dziennik podał również, że w piśmie wystosowanym do dyrektora szpitala lek. Nizioł miała napisać, że powierzone jej obowiązki "przekraczają możliwości jednego pracownika i nie można ich wykonywać od 7.30 do 15.05 w ramach jednego etatu".

Z relacji lekarki dla Dziennika wynika, że oddział od 1 lipca zatrudnia tylko jednego neurologa. Do jego obowiązków zalicza się opieka nad oddziałem liczącym 22 łóżka (jako kierownik) oraz konsultacje na izbie przyjęć i pozostałych oddziałach szpitala. W związku z tym 30 czerwca wypowiedziała umowę i od 1 października już nie będzie tam pracować.

Problemy kadrowe w polskich szpitalach - więcej tutaj: Zamykane są kolejne oddziały szpitalne w Polsce. Eksperci zapowiadają: to dopiero początek

Inne szpitale też zamykają oddziały - m. in. na Śląsku

Rzecznik prasowy wojewody śląskiego Alina Kucharzewska udostępniła Rynkowi Zdrowia wykaz oddziałów szpitalnych w podmiotach leczniczych w województwie śląskim, które zaprzestały udzielania świadczeń zdrowotnych od 1 czerwca.

W wykazie zawieszonych oddziałów szpitalnych są jednostki ze znaczących placówek w województwie śląskim - duże szpitale z Katowic, Częstochowy, Rybnika, Sosnowca, Jaworzna czy Jastrzębia Zdroju i Cieszyna.

Wymienione oddziały to jednostki, których sprawy zostały zakończone wydaniem decyzji administracyjnej przez Wojewodę Śląskiego. Część wniosków o zawieszenie działalności jest aktualnie procedowanych - zostały one wymienione w części ‘’Sprawy w toku’’ i zawierają datę zaprzestania działalności przez dany oddział, wskazaną we wniosku przez dany szpital.

Więcej o sprawie: Dramat pacjentów. 13 oddziałów szpitalnych w woj. śląskim zawieszonych. W kolejce jeszcze sześć

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum