Bukiel: OZZL chętnie pomoże. Warunek - wysokość wynagrodzenia za pracę na jednym etacie

Autor: OZZL/Rynek Zdrowia • • 17 września 2020 14:02

OZZL chętnie pomoże panu ministrowi w działaniach na rzecz tego, aby lekarze bardziej angażowali się w swojej pracy, by byli bardziej empatyczni wobec chorych i poświęcali im więcej czasu oraz by staranniej i lepiej uzupełniali swoją wiedzę, stając się coraz lepszymi "profesjonalistami" - napisał w środę Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Bukiel:  OZZL chętnie pomoże. Warunek - wysokość wynagrodzenia za pracę na jednym etacie
Szef OZZL Krzysztof Bukiel Fot. PTWP

Jak zauważa Bukiel, przesłaniem nowego ministra zdrowia ma być hasło „Wszystkie ręce na pokład". "Spotkało się to z zadowoleniem i dużym uznaniem ze strony szeregu organizacji - tak ze strony środowiska medycznego, jak i pacjentów" - czytamy na stronie OZZL. 

Szef OZZL ocenia, że to również zaproszenie do współodpowiedzialności. Zadaje też pytanie, jaki zakres współpracy (pomocy) miał pan minister na myśli – czy tylko w zakresie realizacji jego (czy raczej - rządu) pomysłów na publiczną ochronę zdrowia i konkretne w niej rozwiązania, czy w szerszym zakresie.

 W ocenie OZZL można to wszystko osiągnąć, ale warunkiem niezbędnym do tego jest odpowiednia wysokość wynagrodzenia za pracę na jednym etacie (nawet za cenę ewentualnej pracy „na wyłączność” dla danego pracodawcy), aby lekarze nie musieli „dorabiać” i "biegać" z jednego miejsca do drugiego. 

Więcej: ozzl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum