Brytyjskie media o polskiej "kontrrewolucji seksualnej"

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2017 11:10

Przyjęcie ustawy o dostępie do tzw. antykoncepcji awaryjnej przez polski rząd jest mocno komentowane poza granicami kraju. Angielskie media wskazują, że zmiana ta będzie miała największy wpływ na ofiary gwałtu i osoby żyjące w rejonach, gdzie dostęp do ginekologa czy apteki jest ograniczony - donosi Rzeczpospolita.

Brytyjskie media o polskiej "kontrrewolucji seksualnej"
Fot. archiwum

Guardian pisze, że polski rząd został oskarżony o rozpoczęcie "kontrrewolucji seksualnej", która jest sprzeczna z europejskimi wartościami. Gazeta wyjaśnia, że obecnie 15-letnie dziewczynki będą musiały najpierw umówić się na wizytę u lekarza, by mieć nadzieję na przypisanie pigułki ellaOne. 

Zdaniem ekspertów komentujących to wydarzenie  polskie ustawodawstwo stanowi naruszenie wspólnych europejskich wartości. 

- W Polsce nawet jeśli jesteś nastoletnią ofiarą gwałtu, musisz walczyć o lekarza, który może, ale nie musi, tobie pomóc - podkreśla w swoim stanowisku International Planned Parenthood Federation. Organizacja zwraca uwagę, że "nowe polskie prawo uchwalone przez szowinistyczne władze pozwala lekarzom na nadużycia, którzy mogą czuć, że mają na podstawie własnych przekonań moralnych prawo decydować o życiu seksualnym kobiet".

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum