Boliwia: niepełnosprawni starli się z policją

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2012 09:16

Około 50 niepełnosprawnych osób przez 100 dni maszerowało do boliwijskiej stolicy La Paz, by przed pałacem prezydenckim domagać się podwyższenia pomocy socjalnej. Doszło do starć manifestantów z policją - informuje w piątek (24 lutego) BBC na swej stronie internetowej.

Pochód niepełnosprawnych, w tym wielu poruszających się na wózkach inwalidzkich lub o kulach, pokonał w ciągu 100 dni około 1500 kilometrów. Przez całą drogę niepełnosprawnym pomagali przypadkowo spotykani ludzie. Inwalidzi domagają się podwyższenia o 70 proc. miesięcznych zasiłków, tak by wynosiły one w przeliczeniu około 400 USD na osobę.

W La Paz policja użyła w czwartek gazu pieprzowego, by uniemożliwić protestującym wstęp na plac przed pałacem prezydenckim. Manifestanci próbowali sforsować policyjny kordon, okładając funkcjonariuszy kijami i kulami. Kilkoro niepełnosprawnych odniosło obrażenia.

Życie osób niepełnosprawnych w Boliwii jest trudne nie tylko z powodu bardzo trudnych warunków materialnych. Większość budynków nie jest także przystosowana do ich potrzeb - podkreśla BBC.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum