PAP/Rynek Zdrowia | 17-02-2017 20:21

Bochenek: we wtorek rząd zajmie się projektem dot. sieci szpitali

Na wtorkowym  posiedzeniu Rady Ministrów, które poprowadzi premier Beata Szydło, pojawi się projekt ustawy dotyczący sieci szpitali - poinformował w piątek (17 lutego) rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Fot.P.Tracz/KPRM/Flickr

Briefing Bochenka odbył się w piątek wieczorem po tym jak premier Szydło opuściła szpital w Warszawie, gdzie przebywała po wypadku w Oświęcimiu.

- Tak jak pani premier powiedziała będzie w najbliższym czasie przebywała w Warszawie. W najbliższy wtorek poprowadzi posiedzenie Rady Ministrów. Po Radzie Ministrów planujemy również konferencję prasową - powiedział Bochenek.

W związku - jak zaznaczył - z licznymi pytaniami dziennikarzy, czy projekt ustawy dotyczącej sieci szpitali będzie omawiany na wtorkowym posiedzeniu rządu, podał, że tak się stanie. - Tak, ten projekt pojawi się we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów i będzie przedmiotem dyskusji ministrów - zapowiedział.

Rzecznik rządu podkreślił, że mimo pobytu w szpitalu premier była cały czas aktywna, w szpitalu również spotykała się ze swoimi ministrami, podejmowała decyzje, "chociażby te dotyczące składu Komisji Nadzoru Finansowego". - Tutaj odbywały się spotkania z ministrami, teraz będą odbywały się w Kancelarii Premiera - dodał Bochenek.