Błaszczak: trzymamy PO za słowo w sprawie szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2010 14:12

Jak już informowaliśmy, sąd zdecydował w trybie wyborczym, że Jarosław Kaczyński musi sprostować swoją wypowiedź, z której wynikało, że Bronisław Komorowski popiera prywatyzację szpitali.

– Wyrok sądu wskazuje, że PO nie będzie prywatyzować szpitali – ocenił rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

– Trzymamy PO za słowo. Szkoda, że nie padło oświadczenie Bronisław Komorowskiego, że zawetuje każdą ustawę – jeżeli zostanie prezydentem – która będzie zmierzała do prywatyzacji szpitali – powiedział dziennikarzom Błaszczak. Jak zaznaczył, „szkoda, że spory, które mają charakter polityczny, odbywają się w sądzie".

Pytany, czy sztab kandydata PiS będzie się odwoływał od wyroku sądu, odparł, że sztab ma 24 godziny na podjęcie decyzji". Prawnicy Kaczyńskiego zapowiedzieli już, że odwołają się od decyzji sądu.

– To jest tak, że jeżeli szpital zostanie przekształcony w spółkę i organ przedstawicielski będzie miał możliwość – a taką możliwość miał w projektach przedstawionych przez PO – zbywania udziałów, to siłą rzeczy podmioty prywatne mogą te udziały kupować –  ocenił Błaszczak, dopytywany o to, że sąd stwierdził w wyroku, że Jarosław Kaczyński mijał się z prawdą, przypisując Komorowskiemu chęć prywatyzacji szpitali.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum