Biliński o posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia w szpitalu: to nie jest dobry pomysł

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 13 października 2017 08:58

Jak podkreślał w czwartek (12 października) na antenie TVN24 w "Faktach po Faktach"  Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, protest młodych lekarzy nie jest polityczny, starają się stronić od polityków ze wszystkich opcji.

Biliński o posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia w szpitalu: to nie jest dobry pomysł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biliński pytany o planowane na piątek (13 października) posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia w szpitalu, w którym głodując protestują młodzi lekarze, uznał, że to nie jest dobry pomysł.

- To będzie sygnał, że jesteśmy upolitycznieni, a politycy chcą się wybić na osobach, które podjęły tak rozpaczliwą walkę - podkreślił. Jednak - jak dodał - lekarze rezydenci dostali zaproszenie i ich reprezentanci będą na komisji.

Premier Beata Szydło zaproponowała podczas środowego spotkania z rezydentami powołanie zespołu, który rozpatrzy postulaty protestujących.

- Jeżeli nie wiesz co zrobić, to powołaj zespół - mówił o tych planach Biliński, dodając, że rezydenci i wielu wybitnych profesorów było już w zespole w Ministerstwie Zdrowia a wszystkie dokumenty, które zostały wypracowane w cztery miesiące, w pół roku trafiły do kosza.

- My po prostu nie wierzymy, że kolejny zespół coś przyniesie - dodał Biliński.   

Więcej: wwwtvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze