Białystok: miasto kolejny raz zapłaci za dodatkową rehabilitację

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2019 16:43

Mieszkańcy Białegostoku będą mogli zapisać się na bezpłatną rehabilitację leczniczą i fizjoterapię w 2020 roku, choć zabiegów nie sfinansuje NFZ. Skorzysta z nich 2000 pacjentów. Koszty pokryje miasto Białystok, które na ten cel przekazało 500 tys. zł Szpitalowi Miejskiemu im. PCK.

Białystok: miasto kolejny raz zapłaci za dodatkową rehabilitację
Wsparcie finansowe miasta pozwalające na dodatkową rehabilitację w 2019 r. wyniosło już. ok. 400 tys. zł; w 2018 r. - ok. 156 tys. zł. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Za zabiegów rehabilitacyjnych, tak jak w latach ubiegłych, będą mogły skorzystać osoby, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych urazach, chorobach, wypadkach, a także chorzy ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi.

Warunkiem będzie zameldowanie na terenie miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego.

Mieszkańców na te zabiegi będą kwalifikować fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego w Białymstoku. Odbędą się dwie tury zapisów: pierwsze od 19 grudniu, kolejne w czerwcu - na drugie półrocze 2020 r.  Wsparcie finansowe miasta na ten cel w 2019 r. wyniosło ok. 400 tys. zł. Z kolei w 2018 r. - ok. 156 tys. zł.

Więcej: poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum