Białystok: kolejne środki na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2017 12:35

Białostocki magistrat chce przeznaczyć na kolejne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną prawie 350 tys. zł. Ogłoszono trzy konkursy na prowadzenie mieszkań wspomaganych, świetlicy integracyjnej oraz usługi zatrudnienia przy wsparciu trenera pracy.

Białystok: kolejne środki na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną
Na prowadzenie świetlicy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od kwietnia do grudnia tego roku magistrat chce przeznaczyć do 100 tys. zł. Fot. archiwum

Na prowadzenie świetlicy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną od kwietnia do grudnia tego roku magistrat chce przeznaczyć do 100 tys. zł. Miałaby ona funkcjonować przez 5 dni w tygodniu minimum po 4 godziny dziennie i służyć przynajmniej 15 uczestnikom. W miejscu takim prowadzone mają być zajęcia usprawniające i aktywizujące, co w praktyce oznacza, że podopieczni mieliby się tu uczyć zaradności życiowej, dbania o siebie czy lepszych kontaktów z otoczeniem.

Drugim zadaniem jest prowadzenie usługi zatrudnienia wspomaganego, przy pomocy trenera pracy. Niepełnosprawni przy jego asyście uczestniczyliby w praktykach zawodowych. Tu pomocą mają być objęte przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną, z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, z długotrwałą, chroniczną niepełnosprawnością o charakterze psychicznym a także z niepełnosprawnością sprzężoną. Wysokość środków przeznaczonych na konkurs to 120 tys. zł.

Trzeci rodzaj pomocy to adaptacja trzech lokali na potrzeby mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Do dyspozycji będą miejskie mieszkania z zasobów ZMK o powierzchni ponad 64, 34 i 26m kw. Tu zadanie ma być wykonane od kwietnia do końca sierpnia. Łączna kwota możliwej dotacji to 128 tys. zł, przy czym koszty działalności merytorycznej to nie więcej niż 40 tys. zł.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum