×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Bezpłatne leki dla seniorów i dzieci. Kaczyński: trwają prace nad projektem

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP24 maja 2023 13:20Aktualizacja: 24 maja 2023 13:33

Trwają prace dotyczące projektu w sprawie bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci. Przed zakończeniem kadencji Sejmu będzie uchwalony - zapowiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jeszcze w tej kadencji zostanie też uchwalona ustawa wprowadzająca od stycznia "800 plus" - dodał.

Bezpłatne leki dla seniorów i dzieci. Kaczyński: trwają prace nad projektem
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej, 24 bm. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański
 • Prezes PiS podczas wystąpienia w siedzibie partii przypomniał, że 10 dni temu zakończył się "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości"
 • Podczas kongresu zapowiedział m.in. podniesienie świadczenia wychowawczego "500 Plus" do 800 zł
 • Inną zapowiedzią było wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia

Rząd przystąpił do realizacji zapowiedzi

Kaczyński zaznaczył, że na konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" padło kilka ważnych zapowiedzi, więc teraz jest pytanie o to, czy są one wiarygodne.

- Mogę powiedzieć, że rząd przystąpił w tej chwili do ich realizacji - powiedział.

- Trwają już prace dotyczące leków - tak, żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji przynajmniej w wielkiej części te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie - podkreślił prezes PiS.

800+ uchwalone w realistycznym terminie

Dodał, że trwają też prace nad tym, aby ustawa wprowadzająca "800 plus" - jak powiedział - "w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową", tj. 1 stycznia 2024 roku, została uchwalona jeszcze w tej kadencji.

- Inne prace z tym związane - bo przecież mamy różnego rodzaju wymogi, które odnoszą się do procesu legislacyjnego, szczególnie w tak ważnych sprawach - zostaną zachowane, to znaczy konsultacje społeczne i to wszystko, co jest potrzebne, kiedy podejmujemy tego rodzaju sprawy bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim społecznego, ale też mające daleko idące skutki budżetowe - powiedział Kaczyński.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze