×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Bezpieczeństwo lekowe, neurologia i POZ wśród gorących tematów drugiego dnia XVII Forum Rynku Zdrowia

Autor: oprac. KG • Źródło: Rynek Zdrowia18 października 2021 20:20Aktualizacja: 18 października 2021 21:17

Drugi dzień XVII Forum Rynku Zdrowia w Warszawie to kilkanaście sesji poświęconych kluczowym zagadnieniom sektora ochrony zdrowia. Sprawdź, o czym będą dyskutować eksperci.

Bezpieczeństwo lekowe, neurologia i POZ wśród gorących tematów drugiego dnia XVII Forum Rynku Zdrowia
W drugim dniu XVII Forum Rynku Zdrowia eksperci spotkają się na kilkunastu sesjach, by dyskutować o kluczowych problemach ochrony zdrowia. Fot. PTWP
 • We wtorek (19 października) eksperci i uczestnicy rynku ochrony zdrowia w Polsce spotkają się w drugim dniu XVII Forum Rynku Zdrowia 
 • Przed nami kilkanaście sesji poświęconych najgorętszym tematom w ochronie zdrowia m.in. POZ, kadrom medycznym, telemedycynie
 • Transmisje live sesji dostępne są na stronie forumrynkuzdrowia.pl
 • Polecamy też relacje z Forum na portalu i mediach społecznościowych Rynku Zdrowia

Cyfryzacja placówek medycznych, profilaktyka, przemysł farmaceutyczny

Drugi dzień XVII Forum Rynku Zdrowia otworzy blok sesji zaplanowanych w godz. 9-10.30.

W sesji pt. ‘’Cyfrowa transformacja medycyny w praktyce’’ porozmawiamy m.in. o tym, co  przyspiesza, a co wstrzymuje cyfryzację placówek medycznych w Polsce. Omówimy też technologiczne trendy i perspektywy rozwoju rozwiązań IT w ochronie zdrowia - eksperci będą mówić o chmurze, sztuczna inteligencji i rozszerzona rzeczywistości.

Sesja ‘’Profilaktyka chorób i ich czynników ryzyka’’ będzie okazją do dyskusji o zapobieganiu chorobom zakaźnym - czy wyciągamy wnioski z pandemii? Eksperci będą też rozmawiać o Narodowym Programie Zdrowia na lata 2021-2025 oraz o tym, jakie wnioski można wyciągnąć dotychczasowego przebiegu programu Profilaktyka 40 PLUS.

 ‘’Przemysł farmaceutyczny w Polsce’’ - to sesja podczas której specjaliści dyskutować będą na temat znaczenia przemysłu farmaceutycznego dla gospodarki w Polsce.

Telemedycyna, bezpieczeństwo lekowe kraju, opieka nad pacjentem z HIV/AIDS

O godz. 11 rozpocznie się kolejny blok sesji i potrwa do godz. 12.30.

Eksperci będą debatować o tym, co to znaczy bezpieczne i skuteczne leczenie na odległość. Rozwiązania telemedyczne wkraczają do kolejnych obszarów terapeutycznych - od tego trendu nie ma odwrotu. Pytanie, czy za rozwojem telemedycyny w Polsce nadąża system finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych.

Na Forum Rynku Zdrowia nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa lekowego kraju. Uczestnicy sesji porozmawiają m.in. nowelizacji ustawy refundacyjnej - dlaczego nie widać końca dyskusji o tym projekcie?

Ważnym tematem jest również ''Opieka nad pacjentem z HIV/AIDS w Polsce''. Porozmawiamy o tym, jaka jest sytuacja osób żyjących z HIV/AIDS w Polsce oczami pacjentów i co trzeba wiedzieć o nowej edycji programu leczenia antyretrowirusowego osób z HIV/AIDS.

Organizacje leczenia, innowacyjne technologie medyczne, starzejące się społeczeństwo

Blok sesji zaplanowanych w godz. 13-14.30 poświęcony będzie demografii, innowacji oraz dostępności do świadczeń.

‘’Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej - czy chodzi tylko o finansowanie?’’ - uczestnicy sesji zastanowią się, jak nam wychodzi odchodzenie od świadczeń szpitalnych w kierunku trybu ambulatoryjnego i czy pilotaże są konieczne?

Na sesji ‘’Miejsce Polski na mapie innowacyjnych technologii medycznych’’ porozmawiamy o tym, co nam zostanie z przyspieszenia w czasie pandemii oraz jakie kierunki dominują w dziedzinie start-upów medycznych.

''Nie zostawiaj dziadka w szpitalu''. Ale co system proponuje w zamian? - takie pytanie padnie podczas sesji ‘’Po pierwsze demografia - polityka zdrowotna i społeczna muszą grać do jednej bramki’’. Eksperci porozmawiają też o koordynacji finansowania i organizacji opieki długoterminowej - dziś zajmują się tym dwa ministerstwa. Czas na fuzję?

POZ, zawody medyczne, neurologia - o tym się mówi

Ostatni blok sesji w drugim dniu XVII Forum Rynku Zdrowia - w godz. 15-16.30 - poświęcony będzie takim gorącym i ważnym tematom, jak podstawowej opiece zdrowotnej, kadrom medycznym i neurologii.

‘’Podstawowa opieka zdrowotna - o zmianach zapowiadanych i wdrażanych’’ - eksperci odpowiedzą m.in. pytania, jak premiować świadczeniodawców POZ i jaka jest rola POZ w programach opieki koordynowanej - wnioski z dotychczasowych doświadczeń

Asystent lekarza, asystent medyczny, asystent pacjenta, sekretarka medyczna - o tym, dlaczego powinniśmy szerzej sięgać po nowe zawody w ochronie zdrowia eksperci będą rozmawiać na sesji ‘’Czy polski system ochrony zdrowia jest domem dla wszystkich zawodów medycznych?’’. Poruszą też kwestię współdzielenia i krzyżowania się kompetencji w zawodach medycznych.

Na sesji ‘’Neurologia w Polsce ma swoją strategię’’ zostaną omówione tak istotne tematy jak sytuacja osób z wybranymi chorobami neurodegeneracyjnymi w Polsce czy dostęp polskich pacjentów do nowoczesnej diagnostyki w chorobach neurodegeneracyjnych. Będzie również mowa o krajowym systemie koordynowanej opieki udarowej - od edukacji po rehabilitację i prewencję wtórną. 

Więcej na forumrynkuzdrowia.pl/

Czytaj też: XVII Forum Rynku Zdrowia otwarte. "System jest w takim kryzysie, że sam się zapada"

XVII Forum Rynku Zdrowia: poznaliśmy laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2021

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze