Bez porozumienia po spotkaniu lekarzy PZ z premierem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2010 13:21

Brakiem porozumienia zakończyło się wtorkowe (21 grudnia) spotkanie Porozumienia Zielonogórskiego z premierem Donaldem Tuskiem.

Bez porozumienia po spotkaniu lekarzy PZ z premierem

Lekarze rodzinni od zwiększenia stawki za świadczenia uzależniają podpisanie kontraktów z NFZ na 2011 rok. Rozmowy będą kontynuowane w resorcie zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyła też minister zdrowia Ewa Kopacz.

Szef PZ Jacek Krajewski poinformował po spotkaniu, że nastąpiło zbliżenie stanowisk ministerstwa zdrowia i PZ, jednak lekarze nie zdecydowali się na otwarcie gabinetów 3 stycznia. Dodał, że jeszcze we wtorek w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

Krajewski poinformował, że premier zapowiedział, iż w przyszłym roku grupa lekarzy rodzinnych będzie priorytetowa, jeśli chodzi o zwiększenie nakładów finansowych. 

PZ domaga się wzrostu o 72 grosze tzw. stawki kapitacyjnej (środków wypłacanych przez NFZ za udzielenie porady lekarskiej pacjentowi) za świadczenie wykonane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. 

Obecnie stawka wynosi 8 zł. PZ domaga się podwyżki, gdyż zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ (wydanym na podstawie rozporządzenia MZ), od stycznia 2011 r. lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mają przekazywać bardziej szczegółowe dane dotyczące niektórych świadczeń zdrowotnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum