Będą demonstracje pod Ministerstwem Zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2013 14:50

Około 20 tys. osób ma uczestniczyć w środę (11 września), w pierwszym dniu związkowych protestów w Warszawie - poinformowała dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor. Dodała, że w sobotę (14 września) spodziewanych jest około 100 tys. demonstrantów.

Będą demonstracje pod Ministerstwem Zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Protesty rozpoczną się w środę w południe pikietami ministerstw. Organizatorzy zapowiedzieli pierwotnie sześć pikiet przed budynkami resortów: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych. Już wiadomo jednak, że "spontanicznie" organizują się kolejne grupy chcące pikietować swoje resorty, m.in. rolnicy.

Gawor poinformowała, że zgodnie ze zgłoszeniami organizatorów, ulicami Warszawy w środę ma przejść 15 tys. osób, które dołączą do 5 tys. uczestników protestu zgromadzonych przed Sejmem - część z nich zapowiada, że pozostaną tam do soboty w miasteczku namiotowym.

Dodała, że w sobotę przed Sejmem ma zgromadzić się 50 tys. manifestantów, przed Stadionem Narodowym - 25 tys., przed Pałacem Kultury i Nauki - 10 tys., a na rondzie Dmowskiego - 5 tys. Spotkają się oni na rondzie de Gaulle'a i wyruszą na plac Zamkowym, gdzie spodziewanych jest 100 tys. osób. Gawor zaznaczyła, że plac ten może pomieścić tylko 20-25 tys. osób, w związku z tym należy się spodziewać zablokowania Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu. Jak mówiła, osoby, które mają zaplanowane np. śluby lub chrzty w kościołach przy Trakcie Królewskim, muszą liczyć się z utrudnieniami z dotarciem do świątyń.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum