Beata Szydło o negocjacjach z rezydentami: ten dialog zakończy się sukcesem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 13:49

Myślę, że dialog z rezydentami zakończy się sukcesem. Zmiany zaproponowane przez ministra Konstantego Radziwiłła w znaczny sposób poprawią funkcjonowanie służby zdrowia oraz sytuację rezydentów - mówiła w poniedziałek (9 października) premier Beata Szydło.

Beata Szydło o negocjacjach z rezydentami: ten dialog zakończy się sukcesem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od ośmiu dni ok. 20 lekarzy rezydentów prowadzi protest głodowy w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

W poniedziałek trwa posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, na którym minister Konstanty Radziwiłł przedstawia działania resortu zdrowia, mające poprawić sytuację finansową lekarzy rezydentów.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szefowa rządu była pytana przez dziennikarzy, czy planuje spotkać się z protestującymi rezydentami, o co prosili w ubiegłym tygodniu.

- W tej chwili rozmowy z rezydentami są prowadzone. Był na spotkaniu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, rozpoczęła się Komisja Zdrowia poświęcona tej tematyce - odpowiedziała.

Dodała jednocześnie, że podczas dotychczasowych spotkań z rezydentami obecny był też przedstawiciel KPRM.

- Do porozumienia dochodzi wtedy, kiedy obydwie strony chcą porozumienia, więc myślę, że ten dialog zakończy się sukcesem. Na to oczekujemy - dodała.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze