×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Beata Małecka-Libera: w ochronie zdrowia rząd wraca do czasów PRL-u

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia19 listopada 2015 10:33

Posłanka Beata Małecka-Libera, była wiceminister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz komentuje słowa exposé premier Beaty Szydło: "Wprowadzimy bezpłatne leki dla osób powyżej 75. roku życia. Należy wrócić do programu śp. prof. Religi. Służba zdrowia finansowana z budżetu".

Beata Małecka-Libera: w ochronie zdrowia rząd wraca do czasów PRL-u
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ocenie Małeckiej-Libery propozycja rządu w dziedzinie ochrony zdrowia to powrót do PRL-u - relacjonuje Dziennik Zachodni. Uważa, że powrót do przeszłości w ochronie zdrowia będzie klęską dla systemu, "który cały czas staramy się usprawniać, gdyż nigdzie na świecie nie funkcjonuje idealny model ochrony zdrowia".

Jak twierdzi posłanka koncepcje przedstawione w przemówieniu są kompletnie nie do zaakceptowania, bo zapłacą za nie pacjenci, czyli wszyscy podatnicy.

Jej zdaniem wprowadzenie regionalnych oddziałów NFZ, to rozwiązanie, które trzeba tylko poprawiać.

Posłanka podkreśla również, że w trakcie expose nie przedstawiono żadnych szczegółów, a w przemówieniu nowej premier nie pojawiły się żadne konkrety, jedynie hasła.

Jak wyjaśnia, to bardzo niepokojące, że nie ma koncepcji reformy dotyczącej systemu ochrony zdrowia, że padły tylko populistyczne obietnice dotyczące likwidacji NFZ.

Pomysł wprowadzenia bezpłatnych leków dla seniorów w ogóle nie został oszacowany. Tylko jeśli chodzi o podstawowe leki, to kwota 500 mln złotych - szacuje.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze