×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Beata Maciejewska z Lewicy na czele zespołu ds. legalizacji marihuany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia18 grudnia 2019 14:30

Wiceszefowa klubu Lewicy Beata Maciejewska została przewodniczącą zespołu ds. legalizacji marihuany. Jak powiedziała podczas środowej konferencji, "Lewica jest od tego, żeby otwierać strefy tabu, o których dotychczas się nie mówiło".

Beata Maciejewska z Lewicy na czele zespołu ds. legalizacji marihuany
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W skład parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany wchodzi 10 posłów klubu Lewicy - wiceszefowie klubu: Marcelina Zawisza, Krzysztof Śmiszek, Beata Maciejewska i Monika Pawłowska oraz posłowie: Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg i Paulina Matysiak oraz Urszula Zielińska z Koalicji Obywatelskiej i Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Jak poinformowała na konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu Maciejewska, zespół wybrał w środę swoje prezydium.

- Jestem zaszczycona, że została przewodniczącą tego zespołu. W prezydium zasiada także pani Paulina Matysiak, a także pani Urszula Zielińska z Zielonych - powiedziała.

- Ten zespół nie powstaje po to, żeby budzić jakieś wielkie emocje i powodować skandal. Ten zespołu powstaje po to, żebyśmy wreszcie położyli na stole tematy, które są i były do tej pory tematami tabu - podkreślała Maciejewska.

- Dzisiaj w Polsce jest kilka milionów osób, które palą marihuanę i które w ten sposób mogą być uważane za kryminalistów - dodała. - My uznajemy, że nie ma większej różnicy pomiędzy napiciem się wina do kolacji, a tym, żeby spróbować innej używki - zaznaczyła.

Przewodnicząca zapowiedziała, że podczas prac zespołu będą się toczyć rozmowy na temat ekonomicznych, zdrowotnych i społecznych skutków legalizacji marihuany. Dodała, że wśród innych celów zespołu jest rozpoczęcie debaty społeczną na ten temat.

- Lewica jest od tego, żeby otwierać strefy tabu, o których się dotychczas nie mówiło, szczególnie tutaj w Sejmie. My nie możemy się zachowywać jak ludzie, którzy uciekają przed pewnymi tematami. Na nas, jako na Lewicy ciąży ten obowiązek, że jeżeli czujemy, że jakieś kwestie są nieuregulowane i dotyczą wielu milionów ludzi, to odważnie musimy położyć je na stole i poważnie o nich porozmawiać, bo jesteśmy reprezentantami społeczeństwa" - podkreśliła Maciejewska.

- W momencie, kiedy dojdzie do tego, że zespół stwierdzi: ''tak, przekonsultowaliśmy to; tak, chcemy, żeby powstał projekt ustawy w tym temacie'', to wówczas taki projekt ustawy położymy - zapowiedziała podczas konferencji Maciejewska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum