Bartosz Arłukowicz: udało się przeprowadzić jedną z najtrudniejszych reform

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 14:06

Przeprowadziliśmy jedną z najtrudniejszych reform w Polsce - powiedział w czwartek (26 stycznia) minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, przedstawiając w Sejmie informację rządu na temat sytuacji w ochronie zdrowia po wejściu w życie ustawy refundacyjnej.

Arłukowicz podkreślił, że wszystkie ekipy rządzące Polską próbowały wprowadzić regulacje zawarte w ustawie refundacyjnej.

- Prób było wiele, nigdy nikomu nie udało się tego zakończyć - przypomniał minister zdrowia. - Mimo kosztów i emocji przeprowadziliśmy jedną z najtrudniejszych reform w Polsce - dodał.

Minister ocenił, że ustawa refundacyjna, która weszła w życie 1 stycznia, zmieniła rynek leków w Polsce. Jak mówił, udało się stworzyć skuteczny mechanizm dostępu pacjentów do nowoczesnych specyfików. - To kompleksowa regulacja sposobu refundacji leków w Polsce - podkreślał Arłukowicz.

Zapewnił, że cyklicznie będą wprowadzane na listę refundacyjną coraz bardziej nowoczesne leki. Mają to umożliwić negocjacje z koncernami farmaceutycznymi. Zaznaczył też, że funkcjonowanie ustawy refundacyjnej będzie na bieżąco monitorowane.

Arłukowicz przypomniał, że ustawa została już znowelizowana. - Wysłuchaliśmy uwag ze strony środowisk lekarskich, aptekarskich i pacjentów - powiedział.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum