Bartosz Arłukowicz: nie mówię innym głosem niż lekarze

Autor: TVP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2012 09:39

Bartosz Arłukowicz na antenie TVP, w programie "Minęła dwudziesta" zapewnił, że jest pewien obranego kierunku, obawia się jednak, czy emocje wokół ochrony zdrowia nie opóźnią planowanych zmian.

- Te kilka tygodni, gdy jestem ministrem, to szkoła życia. Jestem przedstawicielem środowiska lekarskiego i nie mówię innym głosem niż lekarze. Nie mogę jednak ustawić się w pozycji człowieka, reprezentującego tylko jedno środowisko - mówił szef resortu zdrowia. - Wprowadzamy trudną ustawę zmieniającą rynek leków refundowanych. Inne kraje europejskie przeprowadziły ją wcześniej. My też musieliśmy to kiedyś zrobić - dodał.

Minister Arłukowicz podkreślił, że nie ma obaw przed spotkaniem z premierem Donaldem Tuskiem, który od początku tygodnia przeprowadza przegląd resortów i rozmawia z ich szefami. Zaznaczył, że nie chodzi o chwalenie się sukcesami czy przepraszanie za błędy, tylko o wyciąganie wniosków. Minister stwierdził też, że na razie trudno określić, czy ceny leków z nowej listy refundacyjnej wzrosły. Realna ocena będzie możliwa za rok. 

Więcej: http://tvp.info/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum