Balicki: Arłukowicz to kadrowy błąd PO

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2014 11:14

Marek Balicki, były minister zdrowia w rządzie Leszka Millera oraz Marka Belki, uważa, że Bartosz Arłukowicz to kadrowy błąd PO. Jak przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą", obecny minister zdrowia nie jest lubiany w partii, a premier Tusk mógł popełnić błąd nie odwołując go ze stanowiska.

Balicki: Arłukowicz to kadrowy błąd PO

Balicki jest przekonany, że za trzy miesiące nie będzie realnego planu, który doprowadzi do skrócenia kolejek do lekarzy. Twierdzi, że Donald Tusk wyznaczając Arłukowiczowi takie zadanie zażartował sobie albo z niego, albo z nas wszystkich.

Jeżeli minister zdrowia przez dwa lata nic nie zrobił w sprawie kolejek do lekarzy, to jak może coś zrobić w trzy miesiące. I z kim skoro odwołał szefową NFZ, a nowego prezesa musi wyłonić w konkursie, a więc ten urząd czekają miesiące bezkrólewia - zauważa Marek Balicki.

Mówi, że sposób w jaki Agnieszka Pachciarz została odwołana przypomina praktyki niemal jak z Korei Północnej. - Tylko, że tam od razu delikwenta się rozstrzeliwuje - ironizuje i dodaje, że minister Arłukowicz ma zapędy totalitarne. - Jestem tym zdegustowany. Przecież ten człowiek był nadzieją lewicy.

Jak tłumaczy, zarzuty jakie wysunięto wobec Pachciarz (chodzi o błędy w działaniu systemu eWUŚ - red.), są absurdalne. - System eWUŚ działa źle, bo jest postawiony na głowie. Ubezpieczeniem zdrowotnym w Polsce jest objętych 97 proc. obywateli. Te nieubezpieczone 3 proc. to ludzie wykluczeni, bezdomni i młodzi pracujący na umowy o dzieło - tłumaczy.

Balicki zwraca uwagę, że w większości europejskich krajów opieką zdrowotną objęci są wszyscy obywatele, a płacą ci, "którzy mają dochody". - U nas powinno być tak samo. Bartosz Arłukowicz, gdy był na lewicy, twierdził, że ma serce po lewej stronie. Chociażby z tego powodu powinien wprowadzić powszechne ubezpieczenie jako zasadę - stwierdza.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum