×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

BCC: w Radzie ds. Innowacyjności zabrakło ministra zdrowia

Autor: RZX/Rynek Zdrowia11 stycznia 2016 19:22

Wicepremier Mateusz Morawiecki powołał 11 stycznia Radę ds. Innowacyjności. Business Centre Club zwraca jednak uwagę, że nie ma w jej składzie ministra zdrowia.

BCC: w Radzie ds. Innowacyjności zabrakło ministra zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rada ma zająć się między innymi opracowaniem Białej Księgi barier utrudniających innowacyjność. Ma ona posłużyć do przygotowania projektu zmian w ustawie o innowacyjności.

BCC wskazuje, że w skład Rady weszli wicepremierowie: Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński, Jarosław Gowin, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister skarbu Dawid Jackiewicz, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister finansów Paweł Szałamacha i minister środowiska Jan Szyszko.

"Nasze zdziwienie budzi jednak fakt, że w Radzie nie znalazł się minister zdrowia. Jak wykazały badania TNS Polska  z 2014 roku 60% Polaków twierdzi, że najważniejszym obszarem tworzenia innowacyjnych rozwiązań i produktów powinna być ochrona zdrowia. Na znacznie dalszych miejscach w tym sondażu uplasowała się gospodarka (39%), bezpieczeństwo (38%), praca (31%)  i nauka (30%). Okazuje się, że dla obywateli naszego kraju hasło „Zdrowie jest najważniejsze” ma swoje odzwierciedlenie również w odniesieniu do innowacji" - zaznacza BCC.

"Konkluzje Rady Europy z 2011 r. wskazują innowacje w ochronie zdrowia jako ważny czynnik poprawiający jakość i długość życia obywateli, co w sytuacji narastającego problemu starzejącego się społeczeństwa nabiera szczególnego znaczenia. Rada Europy zwraca również uwagę na wpływ innowacji w ochronie zdrowia dla poprawy funkcjonowania i zwiększenia wydajności systemów ochrony zdrowia oraz przyśpieszania wzrostu gospodarczego" - dodaje.

BCC apeluje do Mateusza Morawieckiego o włączenie w skład Rady ministra zdrowia i uwzględnienie w pracach Rady ważnego obszaru, jakim jest szeroko pojęta ochrona zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze